Administration K-5

Lower School Administration Team

Chandra Berlanga

Assistant Headmaster

R. Kerry Hunsaker

Director of Community Engagement & Academy Giving

Operations Team K-5

Lekeatha Reed

Director of Campus Operations

Donnika Mack

Business Clerk

Student Services K-5

Student Services for Lower School

Kim Davis

504/Testing Coordinator

Martina Padezanin

Reading Intervention

Antisha Haastrup

Math Intervention

Trisha Ramsey

Dyslexia Services

Summer Stallworth

Behavior Specialist

Jay Patrick

Math Intervention

Special Education K-5

Special Education for Lower School

Kandace Ryan

SpEd Coordinator

John Riddlesperger

SpEd Lead

Chelsea Reedman

SpEd - Lead

Jeremiah Aguirre

SpEd - Lead

Jeniffer Suarez

SpEd - Lead

Elizabeth Cortez

SpEd - Lead

Heidi Quaife

SpEd - Lead

Ellie Rios

SpEd - Apprentice

LaToya Jefferson

SpEd - Apprentice

Deasia Broyld

SpEd - Apprentice

Ineke Graham

SpEd - Apprentice

Lizzette Longo

SpEd - Apprentice

Brittany Rivers

SpEd Apprentice

Andrea Ramos

SpEd - Apprentice

Mariedelle Acacio

SpEd Apprentice

Shannon Valenta

SpEd Apprentice

Specials K-5

Teri Unruh

3-5 Art - Lead

Jayne Wood

K-2 Music - Lead

Jessica Owens

3-5 Music - Lead

Abigail Bonilla

K-2 Spanish - Lead

Meredith Sorne

3-5 Latin - Lead

Max Holly

3-5 P.E. - Lead

Faculty K-5

Lead and Apprentice Teachers for K-5

Mackenzie Hodges

KA - Apprentice

Yohali Baruti

KC - Apprentice

Candice Childers

KD - Apprentice

Sh’Raud Sheffield

1A - Apprentice

Yasmine Bogan

1B - Apprentice

Cassandra Burns

1C - Apprentice

Marlee Williamson

1D - Apprentice

Lacey Maloy

2A - Apprentice

Brandee Linzy

2B - Apprentice

Meredith Mitchell

2C - Apprentice

Lakisha Nicas

2D - Apprentice

Torien Hanson

3A - Apprentice

Adrianna Castro

3B - Apprentice

Malik Williams

3C - Apprentice

Matthew Johnson

3D - Apprentice

Gabriella Lopez

4A - Apprentice

Joshua Patterson

4B - Apprentice

Christen Miller Berlanga

4D - Lead

Katherine Culpepper

4D - Apprentice

Mackenzie Ottati

4E - Apprentice

Richard Wilkes

5B - Apprentice

Brady Cone

5B - Apprentice

Michael O’Kelly

5C - Lead

Gia Ernst

5C - Apprentice